وی پی ان چیست ؟

VPN چیست؟

VPN مخفف “شبکه خصوصی مجازی” است – سرویسی که ترافیک اینترنتی شما را رمزگذاری می کند و
از هویت آنلاین شما محافظت می کند.

امنیت

VPN از طریق یک سرور راه دور توسط یک ارائه دهنده VPN هدایت می شود و اتصال شما به اینترنت را از طریق یک سرور راه دور هدایت می کند، به این معنی که قبل از دسترسی به وب سایت های مختلف، یک سرور امن راه اندازی  می شود.

VPN شخصی سازمانی

تعریف VPN نیز شامل راه حل شرکتی است که به کارکنان اجازه می دهد تا به طور ایمن به شبکه شرکت خود دسترسی پیدا کنند و در خارج از دفتر قرار گیرند. با این حال، ما در خدمات VPN تجاری طراحی شده برای استفاده فردی در اینجا تمرکز می کنیم.

وی پی ان چیست؟

به طور معمول هنگامی که سعی می کنید به یک وب سایت در اینترنت دسترسی پیدا کنید، ISP (ارائه دهنده خدمات اینترنت) درخواست شما را دریافت می کند و شما را به مقصد هدایت می کند. همانطور که ترافیک اینترنت شما از طریق ISP شما عبور می کند، می توانند همه چیزهایی را که آنلاین می بینید را ببینند. به علاوه، آنها می توانند رفتار شما را دنبال کنند و گاه حتی سابقه مرور شما را به تبلیغ کنندگان، سازمان های دولتی و سایر اشخاص ثالث هدایت می کنند.

در اینجا VPN وارد بازی می شود.ترافیک اینترنت شما را از طریق سرور VPN به طور خاص پیکربندی شده، پنهان کردن آدرس IP خود و رمزگذاری تمام داده های ارسال شده یا دریافت می کند. داده های رمزگذاری شده اساسا به هر کسی که آن را تعقیب می کند، برای همیشه غیر ممکن است.

اتصال به اینترنت امن

شبکه عمومی Wi-Fi را، شاید در یک کافی شاپ یا فرودگاه، در نظر بگیرید. معمولا، بدون فکر دوم ارتباط برقرار می کنید، اما آیا می دانید که چه کسی می تواند برگه های ترافیک شبکه را نگه دارد؟ آیا می توانید اطمینان حاصل کنید که کانون مشروع است یا ممکن است توسط یک جنایتکار که اطلاعات شخصی شما را شکار می کند اداره شود؟ در مورد گذرواژهها، جزئیات بانکی، شمارههای کارت اعتباری و هرگونه اطلاعات خصوصی که هر بار که به اینترنت میروید، ارسال کنید، فکر کنید.

با استفاده از VPN، تمام اطلاعاتی که ارسال می کنید و دریافت می کنید از طریق یک تونل رمزنگاری قوی حرکت می کند تا هیچ کس دستش را روی اطلاعات شخصی شما نگذارد. این بدان معناست که حتی اگر جرایم سایبری به نحوی موفق به گرفتن اطلاعات شما شوند، قادر به رمزگشایی آن نخواهند بود.

privacy

حریم خصوصی آنلاین کامل

بدون یک VPN، اتصال شما به طور کامل باز است. ISP شما، کارفرما، روتر Wi-Fi در کافی شاپ ذکر شده در بالا، هر سرور در طول مسیر، یا فردی با ابزار مناسب می تواند به اطلاعات شما نگاه کند،سازمان های دولتی می توانند فعالیت آنلاین شما را نظارت و اشتراک ابرداده های حفظ شده با یکدیگر، از جمله مرزهای کشور را از طریق اتحاد های اطلاعاتی مانند “14 چشم”، به اشتراک بگذارند. بر اساس آدرس IP شما، که بستگی به موقعیت جغرافیایی شما دارد، ممکن است سایت ها و سرویس های شخص ثالث شارژ قیمت های مختلف و یا نشان دادن تبلیغات هدفمند مزاحم.

با استفاده از VPN، شما می توانید خیالی راحت داشته باشید با دانستن اینکه داده های شما رمزگذاری شده است و آدرس IP پنهان است. ISP شما دیگر نمیتواند وبسایتهایی را که بازدید می کنید ببینید، زیرا فعالیت شما از طریق سرور VPN هدایت می شود. در نتیجه، آنها نمی توانند ابرداده اینترنت شما را جمع آوری کنند و سابقه مرور شما را بررسی کنند..

content>

دسترسی به محتوای امن

کشورهای مختلف در سراسر جهان دسترسی به یک نوع محتوای آنلاین را محدود می کنند. شبکه های اجتماعی، بازی ها، برنامه های چت – حتی گوگل برای شما در دسترس نیست . علاوه بر این، بسیاری از موسسات دانشگاهی و محل کار فایروال ها را برای محدود کردن دسترسی به وب سایت ها به دلایل مختلف فعال می کنند. اینها از تلاش برای افزایش بهره وری برای محدود کردن محتوای نامناسب است.

وب سایت ها و خدمات با رد دسترسی کاربران بر اساس آدرس IP خود مسدود می شوند. هنگامی که شما به اینترنت متصل هستید، IP شما کشور شما را در حال حاضر نشان می دهد، به این معنی که هر گونه محدودیت های معتبر در آن نیز به شما اعمال می شود.

استفاده از VPN به شما اجازه می دهد تا به سرورهای راه دور VPN متصل شوید، بنابراین آدرس IP شما مانند شما جایی در جایی دیگر قرار دارد. این مبادله آی پی به شما در دسترسی به وب سایت های محدود دسترسی پیدا می کند و اطلاعات خصوصی شما را در یک زمان امن نگه می دارد.

چرا نیاز به یک VPN دارم؟

اگر چه پاسخ به این سوال پیچیده است، دلیل اصلی خرید vpn نیاز به امنیت و حفظ حریم خصوصی است. شما باید به شدت در استفاده از یک VPN در نظر بگیرید:

public-wifi

شما به صورت منظم از Wi-Fi عمومی استفاده می کنید

هنگامی که شما از یک شبکه عمومی Wi-Fi، حتی Wi-Fi محافظت شده با رمز عبور استفاده می کنید، VPN بهترین دوست شما است. این به این دلیل است که با استفاده از نقاط دسترسی عمومی می توان با خطرات مواجه شد.بسیاری از روش های هکینگ مختلف استفاده می شود که اسنوپایر ها برای ردیابی ترافیک اینترنت شما و سرقت رسانه های اجتماعی یا کلمه عبور بانکی، فایل ها و عکس های شما استفاده می کنند.

خبر خوب این است که یک VPN اجازه می دهد تا حساب ایمیل و حساب های رسانه های اجتماعی خود را بررسی کنید، معاملات بانکی را انجام دهید و بدون نگرانی از افتادن در کابوس از دست دادن اطلاعات یا سرقت هویت، به فروشگاه بیایید.

travel

شما خیلی سفر می کنید

اگر شما به یک کشور خارجی سفر می کنید، یک VPN می تواند به شما در دسترسی به خدمات که ممکن است در آن کشور موجود نباشد – مثلا چین، جایی که دولت سایت هایی مانند فیس بوک را مسدود می کند , کمک کند.

عدم امکان استفاده از چیزی که پرداخت کرده اید ناامید کننده است، و در اینجا یک VPN می تواند کمک کند. وی پی ان آدرس IP شما را تغییر می دهد مثل اینکه در حال مرور از یک مکان دیگر هستید. در حقیقت، اگر شما در یک کشور به یک سرور VPN متصل شوید، می توانید به تمام محتوای مورد علاقه خود دسترسی داشته باشید.

home

شما می خواهید مرور خود را از اشخاص ثالث محافظت کنید

حتی هنگام مرور آنلاین در خانه خود، استفاده از یک VPN ایده خوبی است. به عنوان مثال، ممکن است بخواهید به برادر کوچولو خود یک هدیه تولد آنلاین بپردازید بدون اینکه با تبلیغات اسباب بازی اسباب بازی برای شش ماه آینده بمباران شود. یا شاید شما نیاز دارید یک تحقیق سریع در کلینیک های بهداشتی بدون توجه به کارفرمای خود انجام دهید. اگر شما در ایالات متحده زندگی می کنید، ممکن است فقط بخواهید بدانید که ISP شما قادر نخواهد بود کل سابقه مرور شما را به بالاترین قیمت ارائه دهد.

VPN ترافیک اینترنتی شما را رمزگذاری می کند و آدرس IP شما را جایگزین می کند،شما را از ترک ردپاهای موجود در وب محافظت می کند که در غیر اینصورت توسط ISP و سایر اسنوکر های شخص ثالث ردیابی می شود.

government

شما می خواهید از نظارت دولتی جلوگیری کنید

سپس نظارت وسیع دولت های محلی و خارجی وجود دارد. ما می دانیم که ساختار نظارت جهانی در ابعاد گسترده ای قرار دارد.

با استفاده از سرویس VPN  قابل اطمینان، سطح بالایی از حریم خصوصی را حفظ می شود، نه تنها از ردیابی ISP بلکه از نظارت دولتی نیز محافظت می کند.

journalist

شما روزنامه نگار یا فعال سیاسی هستید

برخی از کشورها برای آزادی مطبوعات، سخنرانی و بیان، که اکثر کشورهای دموکراتیک از آن استفاده می کنند، حمایت نمی کنند. در واقع، برخی از رژیم ها به اقدامات سرکوبگرانه برای نظارت و اقدام علیه کسانی که به عنوان تهدید به دولت دیده می شوند، اقدام می کنند. افرادی که جرأت می کنند به ایستادگی بپردازند، باید اقدامات احتیاطی بیشتری برای محافظت از ارتباطات خود انجام دهند. روزنامه نگاران و محققان همچنین پیام هایی حاوی اطلاعاتی را ارسال می کنند که ممکن است بعضی از مردم برای از بین بردن آن بسیار سخت تلاش کنند.

با استفاده از VPN، امنیت بیشتری برای چنین پیامهای حساس فراهم می شود و به نظر می رسد که از یک مکان دیگر دریافت یا ارسال می شود. این ممکن است کمک خوبی در حفاظت از ایمنی فیزیکی یا منابع اطلاعاتی شما باشد.

file-sharing

شما از خدمات به اشتراک گذاری فایل استفاده می کنید

P2P r یکی از موثرترین روش ها برای به اشتراک گذاشتن مجموعه های بزرگ داده در یک شبکه است. این عالی برای توزیع نرم افزار منبع باز، داده های شرکت ها و علمی و یا فیلم های عمومی دولتی است.

اما با وجود این استفاده های کاملا قانونی، بسیاری از سرویس دهنده های اینترنت (Internet Service Providers) اغلب تلاش می کنند تا کاربران اینترنت از اشتراک فایل P2P را نادیده بگیرند. آنها این کار را با کنترل دسترسی به وب سایت های به اشتراک گذاری فایل یا تنظیم پهنای باند محدود می کنند که به طور قابل توجهی سرعت اتصال اینترنت را کاهش می دهد.

VPN باعث می شود  فایل ها, بارگذاری ها و آدرس IP واقعی شما را رمزگذاری شود تا غیر قابل شناسایی شوید.

VPN چگونه کار می کند؟

به طور معمول هنگامی که شما به اینترنت دسترسی پیدا می کنید، ابتدا به ISP خود وصل می شوید، و سپس شما را به هر وب سایت (یا سایر منابع آنلاین) هدایت می کند که مایل به دیدن آن هستید. تمام ترافیک اینترنت شما از طریق سرورهای ISP شما عبور می کند و می تواند توسط ISP شما مشاهده و ثبت شود.

scheme

VPN یک تونل رمزگذاری شده از طریق اینترنت برای محافظت از داده ها بین شما و مقصد اینترنت شما ایجاد می کند.
این تونل با اولین تأیید اعتبار مشتری – رایانه، تلفن هوشمند – با سرور VPN ایجاد می شود. سپس سرور با استفاده از یکی از چندین پروتکل رمزگذاری برای اطمینان از اینکه هیچ کس نمی تواند اطلاعاتی را که بین شما و مقصد آنلاین شما در حال سفر است نظارت کند.

در اینجا باید به یاد داشته باشید که قبل از فرستادن و دریافت توسط اینترنت، ابتدا باید داده ها را به بسته ها تقسیم کرد. برای اطمینان از اینکه هر بسته داده ایمن باقی می ماند، یک سرویس VPN آن را در یک بسته بیرونی پیچیده می کند که سپس از طریق فرایندی به نام encapsulation رمزگذاری می شود. این بسته بیرونی داده ها را در حین انتقال, انتقال می دهد و این عامل اصلی تونل VPN است. هنگامی که داده ها به سرور VPN می رسد، بسته بیرونی برای دسترسی به داده ها در داخل حذف می شود که نیاز به فرآیند رمزگشایی دارد.

بنابراین اساسا، دسترسی به اینترنت از طریق یک تونل VPN مانند قرار دادن یک بسته در یک جعبه و سپس ارسال آن به کسی است. هیچ کس نمی تواند ببیند چه چیزی در جعبه تا زمانی که باز شود یا در این مورد رمزگشایی شود.

اگر به یک سرور در یک کشور دیگر وصل شوید، به نظر میرسد که از آن کشور در حال مرور هستید.

پروتکل های رمزنگاری VPN

یک پروتکل VPN مجموعه ای از استانداردهای رمزگذاری و پروتکل های انتقال است که برای ایجاد یک اتصال امن و رمزگذاری بین دو دستگاه استفاده می شود. سرویس VPN تجاری عموما تعدادی از پروتکل ها را پشتیبانی می کند. اینها قابل توجه ترین هستند:

OpenVPN

OpenVPN یکی از محبوب ترین استانداردهای رمزنگاری VPN است که در حال حاضر توسط بسیاری از ارائه دهندگان سرویس VPN در جهان استفاده می شود. یکی از بزرگترین نقاط قوت OpenVPN این است که بسیار قابل تنظیم است؛ همچنین یک تعادل خوب بین سرعت و امنیت ارائه می دهد.

L2TP / IPSec

پروتکل Tunneling Layer 2 (L2TP) یک روش برای انتقال داده ها از یک دستگاه به یک دیگر است. همانطور که L2TP هیچ نوع رمزگذاری را ارائه نمی دهد، تقریبا همیشه با اینترنت پروتکل امنیت (IPSec) همراه است، که با استفاده از کلید های رمزنگاری برای ایجاد محیطی مانند VPN، مذاکره می کند.

این یک پروتکل بسیار امن است اما می تواند بسیار کند باشد زیرا دوبار اطلاعات را محصور می کند. مشکلات نیز ممکن است بوجود آیند زیرا L2TP / IPSec از تعداد محدودی از پورت ها استفاده می کند، که ممکن است در هنگام استفاده از فایروال NAT، مشکلات ایجاد کند.

IKEv2 / IPSec

IKEv2 (تبادل کلیدی اینترنت نسخه 2) یک پروتکل تونلی است که توسط مایکروسافت و سیسکو طراحی شده است که معمولا با رمزگذاری IPSec همراه است. این ارائه می دهد طیف گسترده ای از مزایای، از جمله ظرفیت به طور خودکار بازگرداندن اتصال VPN زمانی که اینترنت قطره. این نیز بسیار مقاوم در برابر تغییر شبکه است، که باعث می شود آن را انتخاب خوبی برای کاربران تلفن که به طور منظم بین فای خانه و ارتباطات تلفن همراه و یا حرکت بین نقاط مختلف.

ضعف این است که IKEv2 / IPSec هنوز خیلی معمول نیست، اما سرعت، امنیت و انعطاف پذیری آن باعث می شود ستاره در حال افزایش در پروتکل های VPN باشد.

PPTP

این پروتکل است که اغلب استفاده می شود و از هزاران سیستم عامل و دستگاه پشتیبانی می کند. همچنین نصب بدون نیاز به نصب نرم افزار اضافی آسان است. با این حال، PPTP دهه های قدیمی است و نه به عنوان پروتکل های دیگر موجود در دسترس امروز. حتی مایکروسافت، خالق آن، پیشنهاد می کند که جایگزین های دیگری نیز داشته باشد.

SSTP

SSTP (پروتکل Tunneling Secure Socket) یک جایگزین مناسب برای پروتکل های استاندارد در مناطقی است که VPN ها محدود هستند، زیرا می تواند بیشتر فایروال ها را دور بزند. SSTP بسیار شبیه به OpenVPN است، اما بر خلاف OpenVPN، مایکروسافت متعلق به آن است، به این معنی که برای حسابرسی مستقل در دسترس نیست. تاریخچه همکاری مایکروسافت با NSA اعتماد به نفس را در این استاندارد الهام بخش نمی کند.

نحوه دریافت و استفاده از VPN چیست؟

به رغم این واقعیت که کاربران اینترنت بیشتر و بیشتر به روند VPN پیوستند، بسیاری از مردم هنوز معتقدند که استفاده از سرویس VPN تقریبا نزدیک به علم موشک است. در حالی که درست است که برخی از ابزارهای امنیتی دیجیتال می تواند گیج کننده باشد، ارائه دهندگان سرویس VPN، برنامه های خود را طراحی می کنند تا بصری و آسان برای استفاده باشند.

برای مثال، با Simavpn، می توانید با یک کلیک ارتباط برقرار کنید. پس از تنظیم حساب کاربری Simavpn و دانلود نرم افزار برای دستگاه خود، تمام مواردی که باید انجام دهید عبارتند از:

1. simavpn را باز کنید

برنامه Symavpn را که بر روی رایانه، مک یا گوشی هوشمند خود دانلود کرده اید، راه اندازی کنید.

2.وارد شوید

از همان اعتبار ورودی که برای ثبت نام برای سرویس Simavpn استفاده می کنید استفاده کنید.

3. اتصال

بر روی دکمه اتصال سریع کلیک کنید، که به طور خودکار بهترین سرور برای شما را انتخاب می کند.

اتصال به اینترنت شما در حال حاضر کاملا رمزگذاری شده است!

سرویس Simavpn در نظر گرفته نشده است که برای دور زدن قوانین حق تکثیر استفاده شود. برای اطلاعات بیشتر، لطفا شرایط سرویس Simavpn را مطالعه کنید.

ویژگی های برجسته Simavpn

رمزگذاری درجه نظامی

Simavpn از ترافیک اینترنت شما با فناوری های پیشرفته پیشرفته محافظت می کند و از رمزگذاری قوی و قابل اعتماد بین دستگاه شما و سرور VPN محافظت می کند. به طور پیش فرض، برنامه های Simavpn از پروتکل های OpenVPN و IKEv2 / IPSec استفاده می کنند تا امنیت نهایی اطلاعات حساس شما را تضمین کنند.

Strict no-logs policy

Simavpnis در خارج از محدوده قضایی اتحادیه اروپا و ایالات متحده قرار دارد و نیازی به جمع آوری اطلاعات و اطلاعات شخصی شما نیست. این بدین معناست که هیچ چیز ضبط، نظارت، ذخیره، ثبت و یا انتقال به اشخاص ثالث نمی شود. ما نمیتوانیم هیچ اطلاعاتی در مورد فعالیت اینترنت شما ارائه دهیم، حتی اگر خودتان آن را درخواست کنید. چرا؟ از آنجا که ما چیزی برای ارائه نداریم.

CyberSec

ویژگی CyberSec به طور خودکار وبسایتهای مشکوک را مسدود میکند به طوری که هیچ بدافزار یا سایر تهدیدات اینترنتی نمی تواند دستگاه شما را آلوده کند. همچنین دستگاه شما را از شرکت در حملات DDoS محافظت می کند حتی اگر بدافزار آن را آلوده کرده است. علاوه بر این، CyberSec مانع از تبلیغات آنلاین مزاحم از بارگذاری و کاهش سرعت مرورگر شما می شود.

VPN دوبله

اگر شما نیاز به یک سطح بالاتری از امنیت و حریم خصوصی آنلاین دارید، Double VPN را استفاده کنید تا ترافیک اینترنتی خود را نه یک بار بلکه دوبار رمزگذاری کنید. این موضوع به ویژه برای روزنامه نگاران، فعالان سیاسی و وبلاگ نویسان مرتبط است که در کشورهای دارای دولت اقتدارگرا و همچنین در سطح سانسور و نظارت بر سطح اینترنت کار می کنند.

جریان امن

Simavpn بیش از 5159 سرور فوق العاده سریع را در 62 کشور ارائه می دهد تا بتوانید از تجربه خود در هر دستگاه، در هر مکان و هر زمان لذت ببرید. با Simavpn، شما مجبور نیستید بین سرگرمی و امنیت آنلاین انتخاب کنید – شما می توانید همان زمان هر 2 را داشته باشید.

سیستم عامل ها و دستگاه های چندگانه

تنها با یک حساب Simavpn  می توانید حداکثر 6 دستگاه را در یک زمان محافظت کنید بدون اینکه امنیت و حریم خصوصی یک دستگاه را برای دیگران به خطر بیافتد. علاوه بر این، Simavpn برنامه های بصری و آسان برای استفاده در ویندوز، macOS، لینوکس، اندروید و iOS را ارائه می دهد. شما حتی می توانید Simavpn را روی روتر خانگی خود نصب کنید!
از افت سرعت وی پی ان خود و سایت ها مسدود شده متعدد کلافه هستی ؟؟پس چرا همین حالا برای خرید vpn دست به کار نمی شی!