مقایسه پروتکل ها VPN

مقایسه بهترین پروتکل ها VPN – کدام یک سریعترین و مطمئن ترین است؟

Best VPN protocol comparison – which one is the fastest and safest?

همه VPN ها با هم برابر نبودند. بسته به پروتکل VPN آن، می تواند سرعت، قابلیت، و یا حتی آسیب پذیری های امنیتی را متفاوت داشته باشد. ما پروتکل های VPN اصلی را بررسی خواهیم کرد تا بتوانید بهترین پروتکل VPN را برای خود انتخاب کنید.

یک پروتکل VPN چیست؟

VPN ها و پروتکل های VPN یک چیز نیستند. برای مثال SimaVPN یک سرویس VPN است که به کاربران اجازه می دهد تا از چندین پروتکل VPN مختلف بر اساس نیاز و دستگاه مورد استفاده خود انتخاب کنند.

ما می دانیم که VPN ها ترافیک آنلاین ما را از طریق تونل های رمزگذاری شده به سرورهای VPN انتقال می دهند که به ما آدرس های جدید IP اختصاص می دهند. پروتکل های VPN مجموعه ای از برنامه ها و فرآیندهای است که تعیین می کند که چگونه این تونل در واقع شکل گرفته است. هر کدام یک راه حل متفاوت برای مشکل ارتباطات امن، خصوصی و تا حدودی ناشناس اینترنت است.

با سرور و مقدار زیادی دانش فنی، شما می توانید هر یک از این پروتکل های VPN خودتان را تنظیم کنید. سرویس های VPN مانند SimaVPN پروتکل ها را برای شما تنظیم می کنند، آنها را برای عملکرد بهتر تنظیم می کنند، ویژگی های دیگر را اضافه می کنند، و زیرساخت های قدرتمندی را فراهم می کنند.

در اینجا چیزی است که شما با استفاده از VPN داخلی در مقابل SimaVPN از دست می دهید:

نزدیک به 5000 سرور در سراسر جهان برای اتصال به آن به شما اجازه می دهد محل هر کشور در لیست ما فرض کنید. فهرست دائمی لیست سرورها همچنین به این معنی است که شما می توانید به بسیاری از خدمات دسترسی پیدا کنید که معمولا VPN ها را متوقف می کند.
مهندسان حرفه ای که پروتکل های VPN را به روز رسانی و پیاده سازی می کنند، بنابراین شما مجبور نیستید؛
یک رابط ساده و آسان برای استفاده آسان که باعث اتصال آسان می شود.
ویژگی های امنیتی اضافی مانند CyberSec، سوءاستفاده و سایر ابزارهای فوق و فراتر از هر چیزی که توسط پروتکل VPN پیشرو ارائه شده است؛
پشتیبانی از 24/7 تیم پشتیبانی مشتری و مهندسان آنها با آنها کار می کند تا اطمینان حاصل شود که خدمات ما همیشه هموار است.
در نظر داشته باشید که هیچ یک از پروتکل های VPN کامل نیستند. هر کدام ممکن است آسیب پذیری های بالقوه داشته باشد، مستند شده یا کشف نشده باشد، که ممکن است امنیت شما را ممکن یا نادرست سازد. محققان در سراسر جهان هر روز برای کشف آنها تلاش می کنند. مسائل امنیتی که ما بحث می کنیم، فقط به اندازه کافی قابل توجه است که لازم است ذکر شود.

مزایا و معایب پروتکل های پیشرو VPN

OpenVPN

OpenVPN

OpenVPN یک پروتکل بسیار محبوب و بسیار امن است که بسیاری از ارائه دهندگان و افراد VPN درگیر آن هستند. کشف اخیر آسیب پذیری فشرده سازی VORACLE یک دامنه کوچک را در شهرت ستاره ای این پروتکل قرار داده است، اما آسیب پذیری آسان برای حل تکنولوژی تیم SimaVPN بود. با وجود پیشروی جزئی، OpenVPN هنوز یکی از بهترین پروتکل های موجود در آن است.

طرفداران

متن باز. کد منبع باز OpenVPN منجر به یک مجموعه گسترده ای از مزایا می شود. یکی از مهم ترین شفافیت آن است. هر کدام می تواند کد برای پشت زمینه های در معرض، آسیب پذیری ها و یا نقاط ضعف دیگر را که ممکن است امنیت پروتکل VPN را تحت تاثیر قرار دهد، بررسی کند.
تطبیق پذیری. ماهیت منبع باز OpenVPN بدین معناست که می توان آن را با یک آرایه بسیار وسیع از پروتکل های رمزنگاری و ترافیک مختلف استفاده کرد. می توان آن را برای استفاده های مختلف پیکربندی کرد یا به عنوان امن و یا نور به عنوان شما به آن نیاز دارید.
امنیت. با توجه به قابلیت انعطاف پذیری آن، OpenVPN می تواند تقریبا هر یک از پروتکل های رمزنگاری را اجرا کند و آن را بسیار امن سازد.
اکثر فایروال ها را دور می زند سازگاری فایروال هنگام استفاده از SimaVPN مسئله ای نیست، اما اگر شما تا به حال VPN خود را تنظیم کرده باشید خوشبختانه، قابلیت انعطاف پذیری OpenVPN بدین معنی است که می توانید آن را تنظیم کنید تا به راحتی فایروال خود را دور بزنید.
مضرات

راه اندازی مجتمع تطبیق پذیری آن به این معنی است که کاربران مجاز کمتر از نظر تکنیکی ممکن است با انتخاب (یا پیچیدگی) فلج شوند اگر سعی کنند OpenVPN خود را راه اندازی کنند. خوشبختانه، هنگام استفاده از SimaVPN این مسئله نیست. مهندسان متخصص ما سیستم را نصب و نگهداری می کنند تا شما مجبور نباشید.

IPSec/IKEv2

IKEv2

IKEv2 یک پروتکل ارتباطات امنیتی است که پایه اتصال VPN را با ایجاد یک ارتباط معتبر و رمز شده بین دو طرف ایجاد می کند. مایکروسافت و سیسکو آن را سریع، پایدار و امن توسعه دادند. در تمام این جبهه ها موفق می شود، اما در آن جا که واقعا درخشش است ثبات آن است. به عنوان بخشی از جعبه ابزار امنیتی IPSec، IKEv2 با استفاده از سایر ابزارهای IPSec برای ارائه پوشش جامع VPN.

طرفداران

ثبات. IKEv2 معمولا از یک ابزار IPSec به نام پروتکل تحرک و چندین مقصد استفاده می کند. هنگامی که مشتری از یک اتصال به دیگری حرکت می کند – همانطور که اغلب کاربران تلفن همراه – این تضمین می کند که VPN اتصال متصل است. این باعث می شود که IKEv2 پروتکل قابل اعتماد و پایدار برای دستگاه های تلفن همراه باشد.
امنیت. به عنوان بخشی از مجموعه IPSec، IKEv2 با اکثر الگوریتم های رمزنگاری پیشرفته کار می کند و آن را یکی از امن ترین VPN ها برای مصرف کنندگان می داند.
سرعت. این VPN کارآمد است، و زمانی که فعال است پهنای باند کمی را در بر می گیرد. پیمایش NAT آن باعث اتصال آن و برقراری ارتباط سریعتر می شود و همچنین کمک می کند تا از طریق فایروال عبور کند.
مضرات

سازگاری محدود درست از جعبه، IKEv2 با سیستم های بسیار زیادی سازگار نیست. این مسئله برای کاربران ویندوز از زمانیکه مایکروسافت به ایجاد این پروتکل کمک کرد، نخواهد بود، اما بعضی از سیستم های دیگر نسخه های سازگار با محیط هایشان نیاز دارند. با این حال، شما مجبور نیستید که با SimaVPN نگران باشید، زیرا مهندسان ما اطمینان می دهند که IKEv2 در تقریبا تمام برنامه های ما کار می کند.
احتمالا توسط سازمان امنیت ملی آمریکا آسیب دیده است. IKEv2 با استفاده از فرایند Diffie Hellman به ایمن مبادله کلیدهای مورد استفاده برای حفظ امنیت شما می پردازد. در جریان عظیم اریک اسنودن نشت، اسلاید در ارائه NSA نشان داد که آنها ممکن است راه را برای شکستن این روش تبادل کلید کشف کرده است. محققان بر این باورند که با آسیب پذیری بالقوه، با وجود صدها میلیون دلار در سرمایه گذاری های برق محاسباتی، NSA به طور بالقوه می تواند به 66٪ از اتصالات IPSec متصل شود. این ادعاها تأیید نشده و برخی از محققان آنها را رد کرده اند. در هر صورت، مستند سازی این آسیب پذیری، برنامه نویسان دائم را مجبور کرده اند تا مشکل را حل کنند. SimaVPN این تغییرات را نیز انجام داده است.

L2TP / IPSec

L2TP در واقع هیچ کدام از رمزگذاری یا احراز هویت را ارائه نمی دهد – این به سادگی یک پروتکل تونلینگ است که ارتباط بین شما و سرورهای دیگر را در VPN شما ایجاد می کند. این به ابزارهای دیگر موجود در مجموعه IPSec متکی است تا رمزنگاری ترافیک خود را حفظ کند و آن را خصوصی و امن نگه دارد. این پروتکل دارای چندین ویژگی راحت است، اما مسائل خاصی از پروتکل VPN پیشرو جلوگیری می کند.

SimaVPN توصیه نمی کند با استفاده از L2TP، اما برخی از سرورهای ما در حال حاضر آن را پشتیبانی می کنند و می توان از طریق تنظیمات دستی استفاده کرد.

طرفداران

امنیت. به طرز وحشیانه ای، L2TP هیچگونه امنیت را ارائه نمیدهد. این به این دلیل است که می تواند تعدادی از پروتکل های رمزنگاری مختلف را قبول کند و پروتکل را به عنوان امن یا سبک وزن به شما القاء کند.
به طور گسترده در دسترس است L2TP در تقریبا تمام سیستم های مصرف کننده مدرن موجود است، به این معنی که مدیران هیچ مشکلی در پیدا کردن پشتیبانی و اجرای آن ندارند.
مضرات

احتمالا توسط سازمان امنیت ملی آمریکا آسیب دیده است. مانند IKEv2، L2TP معمولا با IPSec استفاده می شود. سند NSA توسط ادوارد اسنودن نشت می کند و نشان می دهد که NSA ممکن است یک ابزار داشته باشد که از روش تبادل کلید دیفی-هالمن استفاده شده توسط IPSec برخوردار باشد. با توجه به سرمایه گذاری های عظیم در محاسبات قدرت (چیزی که NSA احتمالا دارد)، ممکن است بتواند به میزان 66 درصد از VPN های IPSec برسد. این گزارش ها تایید نشده اند و برخی از محققان آنها را متهم کرده اند. در هر صورت، کشف این آسیب پذیری های بالقوه موجب شده تا بسیاری از سرویس ها این حفره ها را پاکسازی کنند (SimaVPN included).
آرام. پروتکل L2TP دوبار داده ها را کپسوله می کند، که می تواند برای بعضی از برنامه ها مفید باشد، اما در مقایسه با پروتکل های دیگر که تنها یکبار داده های شما را محصور می کند، کندتر می شود.
مشکلی با فایروال دارد برخلاف دیگر پروتکل های VPN پیچیده تر، L2TP هیچ راهی هوشمندانه برای دسترسی به فایروال ها ندارد. مدیران سیستم نظارت مبتنی بر استفاده از فایروال ها برای جلوگیری از VPN ها هستند زیرا VPN ها ترافیک را پنهان می کنند و افرادی که L2TP خود را پیکربندی می کنند یک هدف آسان هستند. با این حال، با استفاده از تنظیمات SimaVPN، از طریق فایروال به راحتی می توانید از آن استفاده کنید.

SSTP

SSTP

SSTP یک پروتکل VPN نسبتا امن و با قابلیت ایجاد شده توسط مایکروسافت است. یک محصول انحصاری مایکروسافت دارای مزایا و معایبی است که به این معنی است که هر کاربر باید برای خود تصمیم بگیرد که آیا این پروتکل ارزشش را دارد. علیرغم داشتن محصول اصلی مایکروسافت، SSTP در سیستم های دیگر علاوه بر ویندوز در دسترس است.

طرفداران

متعلق به مایکروسافت است با سهم شیر از بازار کامپیوترها، می توانید مطمئن باشید که سیستم عامل ویندوز ویستا یا بالاتر شما یا SSTP را پشتیبانی می کند یا آن را ساخته است. این بدان معناست که تنظیم آسان خواهد بود، اگرچه از SimaVPN استفاده نکنید. در نهایت، این بدان معنی است که شما احتمالا از مایکروسافت پشتیبانی خواهید کرد اگر مشکلی در اجرای پروتکل دارید.
امن است. SSTP از دیگر VPN های پیشرو در این لیست پشتیبانی می کند AES-256، یک پروتکل رمزگذاری پیشرو که هیچ آسیب پذیری قابل اجرا در حال حاضر شناخته نشده است.
دور زدن فایروال ها SSTP دارای ابزارهایی است که می بایست از طریق اکثر فایروال ها بدون وقفه کردن ارتباطات خود را دریافت کند. مجددا اگر یک VPN طرفدار مانند SimaVPN استفاده نکنید، این مسئله به هیچ وجه نخواهد بود، اما ممکن است برای کسی تنظیم VPN خود را داشته باشد.
مضرات

متعلق به مایکروسافت است SSTP یک محصول اختصاصی مایکروسافت است، به این معنی که کد برای محققان امنیتی برای تست نقاط ضعف احتمالی در دسترس نیست. مایکروسافت در گذشته از همکاری با NSA و دیگر سازمان های اجرای قانون همکاری داشته است، بنابراین برخی نیز معتقدند که سیستم ممکن است به عقب برگردد و اجازه دهد که این سازمان ها برای ردیابی کاربران هدفمند. اگر چه این سوء ظن ها در حال حاضر تأیید نشده است، آنها بسیاری از ارائه دهندگان VPN را برای جلوگیری از این پروتکل ایجاد کرده اند.

PPTP

PPTP
هنگامی که در سال 1999 ایجاد شد، این اولین پروتکل VPN به طور گسترده ای در دسترس بود. برای اولین بار ترافیک ترافیک dialup طراحی شده! از برخی از ضعیفترین پروتکل های رمزگذاری هر پروتکل VPN در این لیست استفاده می کند و دارای آسیب های امنیتی فراوانی است اما برخی از مردم هنوز از آن استفاده می کنند.

طرفداران

سریع. طراحی شده برای سن دیگر، دستگاه های مدرن PPTP بسیار کارآمد هستند. این به شما یک اتصال سریع با حداقل امنیت داده می شود، به همین دلیل است که در میان افرادی که می خواهند VPN های خانگی را به طور دقیق برای دسترسی به محتوای جغرافیایی مسدود شده، محبوب باشند.
بسیار سازگار است PPTP در سالهای زیادی از آن ساخته شده است به طور اساسی حداقل استاندارد حداقل برای تونل زدن و رمزگذاری شده است. تقریبا هر سیستم و دستگاه مدرن آن را پشتیبانی می کند. این همچنین تنظیم و استفاده آسان را آسان می کند.
مضرات

ناامن بهتر از هیچ چیز، اما نه زیاد. آسیب پذیری های متعدد و سوء استفاده ها برای PPTP شناخته شده است. بعضی (نه همه) پچ شده اند، اما حتی مایکروسافت، مسئولیت پچ کردن آسیب پذیری قابل توجه MS CHAP v2، کاربران را به تغییر L2TP یا SSTP تشویق کرده است.
توسط NSA خراب شده است. گفته می شود NSA به طور مرتب این پروتکل را رمزگشایی می کند. با توجه به این که حفره های بیشتری نسبت به یک پنکه پنیر سوئیس وجود دارد، هیچ دلیل خوبی برای شک کردن این شایعه وجود ندارد.
مسدود شده توسط فایروال ها به عنوان یک سیستم قدیمی، قدیمی و بدون استخوان، اتصال PPTP آسان تر از طریق فایروال می باشد. اگر از پروتکل در یک مدرسه یا کسب و کار استفاده می کنید که بلوک اتصالات VPN را متوقف می کند، این سرویس شما را مختل می کند. سرویس VPN حرفه ای و تنظیمات می تواند به جلوگیری از این مسئله کمک کند، اما اگر شما از یک VPN حرفه ای استفاده می کنید، احتمالا به پروتکل VPN بهتر دسترسی خواهید داشت.
برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با امنیت سایبر و حریم خصوصی، مطمئن شوید که به خبرنامه ماهانه ما در زیر مراجعه کنید!
از افت سرعت وی پی ان خود و سایت ها مسدود شده متعدد کلافه هستی ؟؟پس چرا همین حالا برای خرید vpn دست به کار نمی شی!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *